Kontakt

Finlands Energirådgivning Abp

Finlands Energirådgivning Abp är ett oberoende företag som tillhandahåller tjänster inom informationsteknologi med fokus på elmarknaden. Vi är en rikstäckande aktör. Vårt huvudkontor ligger i Alavieska. Våra övriga verksamhetsställen finns i Helsingfors.

Våra e-postadresser har formen förnamn.efternamn@energiaguru.fi.

Keskustie 7, 85200
Alavieska

Hollantilaisentie 36 A 10, 00330
Helsinki

Kontakt

Tanja Sotka

COO, storkunder, Norden
045 2744 184
tanja.sotka@senoyj.fi

Ville Knaapila

storkunder, EnergiaGuru® M & L
046 8500 856
ville.knaapila@senoyj.fi

Riku Isotalus

huvudanalytiker
050 302 4986
riku.isotalus@senoyj.fi

Soile Niskala

050 543 1070
soile.niskala@senoyj.fi

Henna Ahoranta

it-utvecklings- och supporttjänster
044 238 1571
henna.ahoranta@senoyj.fi

Aleksanteri Marttila

storkunder, EnergiaGuru® M & L
050 4687 277
aleksanteri.marttila@senoyj.fi

Aleksanteri Marttila

storkunder, EnergiaGuru® M & L
044 9731 407
jere.allonen@senoyj.fi